Agroturystyka: Zagrody Agroturystyczne

Opublikowano w Usługi społeczne

Zagroda «Kalinka»

Zagroda «Kalinka» znajduje się w rejonie brzeskim obwodu brzeskiego. 
Wspaniały nowy 2-piętrowy dom z sześciu sypialniami, wygodami, banią i zagospodarowaną działką z zadbanymi kwietnikami, ogrodem i sadem. Niedaleko wsi jest las i rzeka. Jest możliwość zorganizować wyjazd na ryby, popływać, wybrać się po grzyby i jagody, na piknik, zrobić kąpiele ziołowe. Również można zorganizować wycieczki turystyczne do Brzeskiej Twierdzy, do muzeum ekologicznego „Berestje”, do Białowieskiej Puszczy.
We wsi Czernawczycy znajdował się średniowieczny zamek obronny Radziwiłłów, znany od XVI wieku.

Gospodarze są gotowi zagościć 7-9 osób. Stworzą wszystkie warunki dla owocnego i niezapomnianego odpoczynku, który odnowi Państwa siły i przyda nowy impuls Państwa pracy.

 

Typ odpoczynku:

Uzdrowienie
Odpoczynek nad wodą
Wycieczki poznawcze
Łowienie ryb
Zbieranie grzybów, jagód, ziół

Kontakty i usytuowanie:
Nelipowicz Juryj i Zoja
Obwód brzeski
Rejon brzeski
w. Czernawczycy.
ul. Fruktowaja 8
tel. +375 162 94-57-81

Zagroda «Peskari»

 Zagroda «Peskari» znajduje się w obwodzie brzeskim nad brzegiem (100 m) rzeki Lesnaja. Tu czekają na Państwa gościnni gospodarze i przytulny dom z wygodami. Jest tu nieduże gospodarstwo: kury, kaczki, gęsie i króliki. W ogrodzie rosną truskawki, cebula, ogórki, pomidory, papryka. Wieczorem można posiedzieć przy ognisku, ugotować zupę rybną i szaszłyki. Można również zorganizować wycieczki:

  • Puszcza Białowieska (40 km);
  • Twierdza Brzeska (5 km);
  • Zagroda Niemcewiczów we wsi Skoki, zabytek architektury Białorusi XVIII wieku w stylu barokowym

Typ odpoczynku:

Odpoczynek nad wodą
Wycieczki poznawcze
Łowienie ryb

Możliwości odpoczynku: 
pokoje 2-osobowe, parking, bania, telewizja, prysznic, WC, kuchnia

Kontakty i usytuowanie:
Pawłowa Natalia
obwód brzeski
rejon brzeski
w. Pieski 79 (nad brzegiem rzeki Lesnaja (100 m))
tel. +375 162 46-22-28 
Adres zagrody:

Zagroda "Na zarecznoj ulice"

Zagroda wiejska «Na zarecznoj ulice» jest usytuowana w rejonie kobryńskim nad brzegiem rzeki Muchawiec. Jednocześnie można umieścić 15 osób. Podają tu dania białoruskiej kuchni narodowej, przygotowane według starodawnych przepisów: moczanka z blinami, kiełbaska wiejska, placki kartoflane ze śmietaną, kapuśniak, barszcz, sok brzozowy, kwas chlebowy. Turystów poczęstują darami przyrody: malinami, jarzynami, truskawkami, poziomkami, borówkami bagiennymi, porzeczkami, wiśniami, czereśniami itd. Ewentualnie można spędzić urlop w warunkach polowych: łowić ryby i na ognisku gotować zupę rybną. 

Kontakty i usytuowanie:
Polikarpuk Ałła i Sergiej.
obwód brzeski, 
rejon kobryński, 
wioska Pieski I, 
ul. Zarecznaja, d. 8 
Uroczysko Derszowo (jest usytuowana na chutorze, 1,5 km od trasy samochodowej Brześć – Moskwa, nad brzegiem rzeki Muchawiec (50 m)).
tel: 8-029-793 – 31 – 91

Zagroda "Brzeska"

Zagroda "Brzeska" jest usytuowana w 100 metrach od miasta Brześć we wsi Nowyje Zadworcy. W zagrodzie jest prawdziwy piec chlebowy, grill, kuchnia, jest wyposażona we wszystko, co jest potrzebne dla przyrządzenia posiłków, parking, połączenie komórkowe, telewizja satelitarna, karaoke. Jest również wiejska bania z wygodnymi pokojami do odpoczynku, uzbecka i białoruska kuchnia narodowa z piecu. Jest możliwość łowienia ryb.

Kontakty i usytuowanie:
Grinkiewicz Michaił 
obwód brzeski,
rejon brzeski,
ul. Wiszniowaja, d. 62
Tel. 8-029-686-62-35

Zagroda "Recznaja"

Na terytorium zagrody „Recznaja” w dwupiętrowym domu ze wszystkimi wygodami jest możliwość odpoczynku dla 4 gości. Zagroda turystyczna jest usytuowana nad brzegiem rzeki Muchawiec we wsi Zditowo w rejonie żabinkowskim (25 km do Brześcia). Całkiem blisko znajduje się zagajnik brzozowy i las sosnowy.
Odpoczywający w zagrodzie turyści mogą pozbierać w lesie jagody o grzyby, nauczyć się jeździć katamaranem i kajakiem, łowić ryby w rzece Muchawiec, chodzić w obozy z namiotami, na kajakach, na rowerach, wyparzyć się w bani, posiedzieć przy ognisku, ugotować zupę rybną, zwiedzić  muzeum Tadeusza Kościuszki, odwiedzić cerkiew Świętego Mikołaja w Zdzitowo i Cerkiew Świętego Przemienienia Pańskiego we wsi Chmelewo, zapoznać się z obiektami kulturowo-historycznymi regionu brzeskiego.

Gospodarze proponują kilka rodzajów zakwaterowania
- w jednym domu z gospodarzami zagrody ze wszystkimi wygodami (do 4 osób); 
- w oddzielnym domku – «schronisku turystycznym» (do 5 osób); 
- w namiotach – do 10 osób.

Kontakty i usytuowanie:
Turicyn Gennadij
obwód brzeski,
rejon żabinkowski, 
w.Zditowo,
ul.Recznaja 7
Tel. 8-029-824-79-65;
8-01641-2-43-98.

Zagroda "Lesnaja"

Zagroda "Lesnaja" jest usytuowana w malowniczym zakątku parku Narodowego „Białowieska Puszcza” w 60 km od Brześcia. W drewnianym domku z kominkiem i ogrzewaniem piecowym turystom zaproponują dla odpoczynku pokój 2-osobowy. Na działce znajduje się ogród, sad, bania, studnia, budowle gospodarcze. Wkoło zagrody znajduje się las, bogaty w grzyby, jagody, zioła lecznicze. W rzeczkach leśnych można się wykąpać, łowić ryby. Gościom proponują potrawy kuchni narodowej, przyrządzone produktów domowych. Do usług gości jest bania, gdzie można się wyparzyć i altanka do odpoczynku na świeżym powietrzu.

Kontakty i usytuowanie:
Ziemlanik Natalia 
obwód brzeski,
rejon kamieniecki, 
w. Belaja, d. 3/1
Tel. 8-029-653-16-03

Zagroda „Młynek”

Zagroda znajduje się we wsi Młyny rejonu Kamienieckiego w 35 km od Brześcia nad brzegiem rzeki Lesnaja. W drewnianym domku są dwa pokoje, kuchnia, węzeł sanitarny (prysznic, WC) i taras. Jest również przystosowana do noclegu szopa na siano, garaż, miejsce do parkingu przy ognisku. Wybrzeże rzeki jest przystosowane do odpoczynku na plaży i do kąpania. W pobliżu wsi znajduje się las sosnowy, malownicze zatapiane łąki w terenie zalewowym rzeki. Gości mogą korzystać z kajaków, rowerów i innych przyrządów sportowych. 
Gościom zagrody są świadczone następujące usługi: odpoczynek nad rzeką, kąpanie, łowienie ryb, zbieranie jagód, grzybów i ziół leczniczych, spacery rowerowe w okolicach wsi, spacery na kajakach po rzece Lesnaja, jednodniowe obozy na kajakach i rowerach.

Kontakty i usytuowanie:
Gribow Georgij 
obwód brzeski,
rejon kamieniecki, 
w. Młyny, 
Ul. Nabierieżnaja, 13
Tel. 8-029-691-03-65
+375 162 41-03-65
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Copyright © 2014 Brest-Lublin.info