5 zielonych „Miejsc dla Ciebie”

Opublikowano w Wiadomości Lublina

Unikalne w skali Lublina, niewielkie przestrzenie zielone zostaną zagospodarowane na nowo. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie pięciu „Miejsc dla Ciebie” w Śródmieściu, które powstaną: przy ul. Chmielarczyka, przy skrzyżowaniu ulic Hempla/Peowiaków, przy ul. Krótkiej (od strony Krakowskiego Przedmieścia), a także przy ul. Lipowej 15 przy przystanku i cmentarzu oraz po drugiej stronie ulicy pomiędzy blokami (przy posesjach nr 10-12).

Trwa sezon kulturalny "Przeżywaj historię"

Opublikowano w Wiadomości Lublina

„Przeżywaj historię” to drugi z sześciu sezonów obchodów kulturalnych w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Sezon rozpoczął się 11 lutego warsztatami i oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „Architektura i widoki Lublina na plakatach” w Bramie Krakowskiej, gdzie siedzibę ma Muzeum Historii Miasta Lublina.

Mapy turystyczne Lublina w nowej odsłonie

Opublikowano w Wiadomości Lublina

Z okazji Jubileuszu Lublina w przestrzeni miasta pojawiły się nowe mapy turystyczne. 21 zupełnie nowych plansz powstało z myślą o zapewnieniu profesjonalnej obsługi turystów w związku z obchodami 700-lecia.

Lublin pionierem w dziedzinie elektromobilności

Opublikowano w Wiadomości Lublina

Miasto Lublin 20 lutego podpisze list intencyjny z Ministerstwem Rozwoju i Finansów oraz Ministerstwem Energii i Polskim Funduszem Rozwoju S.A., który zakłada podjęcie współpracy z Rządem RP na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Lublin jest gotowy do wdrażania programów pilotażowych, wypracowania dobrych praktyk i utworzenia Centrum Elektromobilności.

Copyright © 2014 Brest-Lublin.info