Mapy turystyczne Lublina w nowej odsłonie

Z okazji Jubileuszu Lublina w przestrzeni miasta pojawiły się nowe mapy turystyczne. 21 zupełnie nowych plansz powstało z myślą o zapewnieniu profesjonalnej obsługi turystów w związku z obchodami 700-lecia.

 

Wizualizacja mapy w gablocieMapa Turystyczna

Mapy rozmieszczone w 21 gablotach znajdują się głównie w miejscach, w których najczęściej pojawiają się turyści przyjeżdżający do Lublina, np. w pobliżu dworców PKS oraz PKP, Placu Zamkowego, Ogrodu Saskiego, ale także przy charakterystycznych punktach na mapie naszego miasta, takich jak Chatka Żaka, Muzeum Wsi Lubelskiej, Muzeum na Majdanku, hala GLOBUS, w okolicach Zalewu Zemborzyckiego i deptaku Krakowskiego Przedmieścia czy też w Lubelskim Ośrodku Informacji Turystycznej i Kulturalnej przy ul. Jezuickiej 1/3.

- Głównym celem odświeżenia projektów map turystycznych było stworzenie aktualnych oraz nowoczesnych form informacji służących mieszkańcom i turystom naszego miasta. Gabloty umieszczone w kluczowych lokalizacjach w przestrzeni miejskiej to niezwykle kreatywne i ciekawe rozwiązania graficzne, które będą pomocne szczególnie dla osób odwiedzających Lublin z innych miast lub z zagranicy – powiedział Krzysztof Komorski, Zastępca Prezydenta ds. Kultury, Sportu i Relacji Zewnętrznych.

Dodatkowo nową szatę zyskały podręczne mapki, które niebawem będą dostępne dla mieszkańców i turystów w LOITiKu oraz w 11 podmiotach uczestniczących w programie Miejsce Inspiracji. Mapki wydrukowane w ilości 40 tys. sztuk dostępne będą w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim oraz ukraińskim.

Projekty nowych map turystycznych powstały w wyniku rozbudowanego procesu konsultacji społecznych i eksperckich. W ramach kilkunastu spotkań zebrane zostały opinie środowisk związanych z ruchem pieszym i rowerowym, jak również wskazówki przewodników turystycznych, pracowników instytucji kultury, studentów z zagranicy oraz osób zaangażowanych w projekty związane z kształtowaniem przestrzeni miasta.

- To było dla nas naprawdę duże wyzwanie projektowe. Pracę podzieliliśmy na wiele etapów, podczas których powstawała zawartość merytoryczna na bieżąco „ubierana” w grafikę. Przeprowadziliśmy liczne konsultacje społeczne i spotykaliśmy się z przedstawicielami różnych lubelskich środowisk. Finalne mapy są efektem pracy wielu ludzi i każdemu, kto dołożył swój wysiłek do ich powstania bardzo dziękujemy. My jako Fundacja Rozwoju Designu LuCreate jesteśmy dumni z końcowego efektu i mamy nadzieję, że mapy będą świetnie służyć Lublinowi - mówi Michał Ćwiek, projektant z Fundacji Rozwoju Designu LuCreate.

Zaproponowana koncepcja rozwiązań graficznych umożliwiła przedstawienie atrakcji Lublina w sposób nowoczesny i kreatywny. Każda z map umieszczonych w gablotach odnosi się do swojej lokalizacji w przestrzeni miasta. Takie rozwiązanie pozwala pieszemu odbiorcy mapy na przeanalizowanie miejsc godnych odwiedzenia oraz rozpoznanie najbardziej atrakcyjnych obiektów, do których powinien dotrzeć rowerem (dzięki wskazanym ścieżkom oraz stacjom Lubelskiego Roweru Miejskiego) lub samochodem (w tym celu wskazano główne parkingi).

Mapy są efektem ogłoszonego na jesieni 2016 roku przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Lublin otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki i krajoznawstwa.

Wszystkie lokalizacje map w gablotach:

Gablota „mała” (120cm x 135cm) 

 • ul. Narutowicza (przy ul. Kapucyńskiej)
 • ul. Lubartowskiej (przy Ratuszu)
 • Al. Racławickie (przy wejściu do Ogrodu Saskiego)
 • ul. Królewska (przy Katedrze)
 • ul. Krężnicka (przy Marinie) 
 • ul. Jezuicka ( w siedzibie LOITiK)

Gablota „duża” (180cm x 240cm)

 • ul. Wieniawska 14 (przy budynku UM Lublin)
 • ul. Droga Męczenników Majdanka (przy parkingu Muzeum na Majdanku)
 • Al. Zygmuntowskie (przy Hali MOSiR) - ul. K. Wielkiego 8 (przy Hali GLOBUS) 
 • ul. Filaretów 44 (budynek MOSIR/Wydział Sportu i Turystyki)
 • ul. Jaczewskiego (przy PSK 4) 
 • Al. Warszawska (przy parkingu Muzeum Wsi Lubelskiej)
 • Al. Tysiąclecia (przy dworcu PKS)
 • ul. Radziszewskiego (przy Chatce Żaka) 
 • Plac Zamkowy - Plac Dworcowy 
 • ul. Nadbystrzycka (przy Politechnice Lubelskiej) 
 • ul. Krakowskie Przedmieście (przy Galerii Centrum) 
 • ul. Chodźki 2 (przy Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej) 
 • ul. Osmolicka 9/11 (przy Ośrodku Wypoczynkowym „Słoneczny Wrotków” MOSiR)

www.lublin.eu 

Wiadomości

 • 5 zielonych „Miejsc dla Ciebie”

  Unikalne w skali Lublina, niewielkie przestrzenie zielone zostaną zagospodarowane na nowo. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie pięciu „Miejsc dla Ciebie” w Śródmieściu, które powstaną: przy ul. Chmielarczyka, przy skrzyżowaniu ulic Hempla/Peowiaków, przy ul. Krótkiej (od strony Krakowskiego Przedm ...

 • Rusza otwarty nabór projektów do Nocy Kultury 2017

  W nocy z 3 na 4 czerwca 2017 r. odbędzie się jedenasta lubelska Noc Kultury. W tym roku będziemy odkrywać nowy wymiar Lublina. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy będzie bowiem „miastoczasoprzestrzeń”. ...

 • Trwa sezon kulturalny "Przeżywaj historię"

  „Przeżywaj historię” to drugi z sześciu sezonów obchodów kulturalnych w ramach Wielkiego Jubileuszu 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Sezon rozpoczął się 11 lutego warsztatami i oprowadzaniem kuratorskim po wystawie „Architektura i widoki Lublina na plakatach” w Bramie Krakowskiej, gdzie s ...

 • Mapy turystyczne Lublina w nowej odsłonie

  Z okazji Jubileuszu Lublina w przestrzeni miasta pojawiły się nowe mapy turystyczne. 21 zupełnie nowych plansz powstało z myślą o zapewnieniu profesjonalnej obsługi turystów w związku z obchodami 700-lecia. ...

 • Lublin pionierem w dziedzinie elektromobilności

  Miasto Lublin 20 lutego podpisze list intencyjny z Ministerstwem Rozwoju i Finansów oraz Ministerstwem Energii i Polskim Funduszem Rozwoju S.A., który zakłada podjęcie współpracy z Rządem RP na rzecz rozwoju elektromobilności w Polsce. Lublin jest gotowy do wdrażania programów pilotażowych, wypracow ...

Copyright © 2014 Brest-Lublin.info